mantinga1

UAB „Mantinga“ užsakymu UAB „Genys“ nuo 2015m. vykdo naujai statomos duonos-spurgų gaminių gamyklos Marijampolėje šaldymo įrangos montavimo darbus. UAB „Mantinga“ kaip viena tešlos gaminių gamybos lyderių rytų Europoje, pasirinko šiuolaikinę, patikimą ir ekonomišką kaskadinę šaldymo sistemą, kuri dirba su natūraliais šaldymo agentais – amoniaku NH3 (R717) ir angliarūgšte CO2 (R744), bei su tarpiniu šaltnešiu – propilenglikoliu.

Bendras šaldymo kompresorių COP siekia 4.46 .

Objekte sumontuota kaskadinė šaldymo sistema, kurioje aukštame laipsnyje dirba amoniakiniai VILTER viensraigčiai kompresoriai, skirti dviejų temperatūrų glikolio ruošimui ir žemo laipsnio sistemos angliarūgštės (CO2) kondensacijos procesui užtikrinti. Glikolis ruošiamas kelių temperatūrinių režimų: vienos temperatūros glikolis paduodamas į pliusinių temperatūrų šaldymo kamerų oro aušintuvus, kitos –  į oro kondicionavimo agregatų šaldymo sekcijas. Žemame laipsnyje dirba „SABROE“ stūmokliniai kompresoriai, kurie aptarnauja gamykloje sumontuotus    3vnt. „STARFROST“ gamybos spiralinius staigaus gaminių užšaldymo įrenginius – fryzerius (bendras jų visų užšaldymo galingumas 4,3t/h duonos ir tešlos gaminių) ir minusines šaldymo kameras. Visa žemų temperatūrų šaldymo sistema dirba su angliarūgšte CO2 (R744).

Dėl investicijų dydžio ir montavimo darbų patalpose sudėtingumo, šaldymo įrangos montavimas ir paleidimas vykdomas atskirais etapais.

Pirmame etape instaliuota šaldymo galia:

 • Amoniakinė šaldymo sistema NH3 (R717) Qo=1384 kW (-12/+30oC)
 • Angliarūgštinė šaldymo sistema CO2 (R744) Qo= 754 kW (-42/-7oC).

Antrame etape instaliuota šaldymo galia:

 • Amoniakinė šaldymo sistema NH3 (R717) Qo=1098 kW (+1/+30oC)

Visa šaldymo sistema suprojektuota ir sumontuota taip, kad būtų panaudojama visa šaldymo agregatų išskiriama šiluma gamyklos technologinėms reikmėms – vandens, grunto po žemų temperatūrų kameromis pašildymui, oro aušintuvų atitirpinimui vykdyti.

Darbai objekte tęsiasi ir šiuo metu.

 

 • mantinga1

  mantinga1

 • mantinga2

  mantinga2

 • mantinga3

  mantinga3

 • mantinga4

  mantinga4

 • mantinga5

  mantinga5