UAB “Genys” dalyvavo Valstybinės kalbos inspekcijos, bendradarbiavusios su Lietuvos pramonininkų konfederacija, Kultūros ministerija ir LRT, skelbtame konkurse „30 metų su lietuvių kalba“. Šio konkurso tikslas – apdovanoti įmones, kurios per visus Lietuvos nepriklausomybės metus savo verslą vykdė turėdamos lietuviškus pavadinimus.

Iš Registrų centro pateikto sąrašo atrinkta penkiasdešimt 1990 ir 1991 metais registruotų lietuviškai pavadintų įmonių, kurios sėkmingai veikia iki šių dienų. Sąrašas sudarytas pagal registracijos datą atsižvelgiant į atrankos kriterijus. Renkant buvo svarbu, kad juridinio asmens simbolinis pavadinimas atitiktų bendrinės lietuvių kalbos normas, nebūtų dirbtinis žodis, jo nesudarytų skaitmenys, raidinės santrumpos, nebūtų valstybės, savivaldybės įmonės, klubo, asociacijos, viešosios įstaigos, draugijos, sodininkų bendrijos, individualios įmonės pavadinimas.

Nugalėtojus rinko Lietuvos pramonininkų konfederacija ir LRT.lt portalo lankytojai. Vertintas ir įmonės veiklos žinomumas (prekės ir paslaugos reklamuojamos interneto žiniasklaidoje, svetainėse, socialiniuose tinkluose ir pan.). Iš visų 50 dalyvių UAB „Genys“ pateko į laimėtojų dešimtuką ir užėmė garbingą II vietą pagal surinktų balsų skaičių.

„30 metų su lietuvių kalba“ konkurso nugalėtojų apdovanojimų renginyje, įvykusiame 2021 m. gegužės 26 d. Valdovų rūmuose, UAB „Genys“ buvo įteiktas Valstybinės kalbos inspekcijos garbingas apdovanojimas už išsaugotą lietuvišką įmonės pavadinimą per visus Lietuvos nepriklausomybės metus.

Džiaugiamės ir didžiuojamės tokiu UAB „Genys“ įmonės vardo įvertinimu, dėkojame visiems balsavusiems!

  • 1

  • 2